Olej cedrowy z sosny syberyjskiej. Jak działa na włosy?

Naturalny olej z sosny syberyjskiej ceniony jest w kosmetologii, dermatologi, a nawet wielu innych dziedzinach medycyny. Oprócz tego, że ma świetne właściwości lecznicze, sprawdza się też w codziennej pielęgnacji. Wiele kobiet nie wie, jak dużo dobrego olej cedrowy może zdziałać na ich włosach.

olej-cedrowy.jpgOlej cedrowy, ze względu na swoje właściwości, to absolutnie unikatowy składnik wielu naturalnych kosmetyków. Doskonale sprawdza się w leczeniu wielu różnych schorzeń m.in. w obrębie układu krążenia. Wykorzystuje się go również w pielęgnacji, o czym poniżej. Co najciekawsze, dotychczas nie udało się stworzyć syntetycznego odpowiednika. To dlatego olej cedrowy jest tak bardzo pożądany i ceniony w branży kosmetycznej.

Środek przeciwłupieżowy

Olej cedrowy świetnie sprawdza się w walce z łupieżem o różnych podłożach. Nie ma znaczenia, czy jest to łupież łojotokowy, suchy, tłusty lub podobny. Czemu jest to nieistotne? Bo olej cedrowy działa przeciwgrzybicznie, więc eliminuje grzyby powodujące łupież, ale nie tylko. Działa także antyłojotokowo, przeciwzapalnie, łagodząco oraz przeciwświądowo. Przyczynia się do zmniejszenia łuszczenia się skóry przez uregulowanie produkcji sebum.

Preparat na wypadanie włosów

Osłabione włosy często mają tendencję do wypadania. O ile w niewielkich ilościach jest to całkowicie normalne (zależy od cyklu życia włosa), o tyle w nadmiarze stanowi duży problem. Olej cedrowy świetnie radzi sobie z wypadającymi włosami. Odżywia cebulki i wzmacnia je, a konsekwencji lepiej ukorzenia. W niektórych przypadkach olej cedrowy może także pobudzać wzrost włosów i przyspieszać pojawianie się nowych. Nie trzeba bać się łysienia częściowego lub całkowitego, jeśli wprowadzamy olej cedrowy do swojej codziennej pielęgnacji.

Eliksir młodości

Olej cedrowy stosowany regularnie ogranicza negatywne skutki starzenia się komórek, również tych budujących włosy. Odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia, a przez to uelastycznia i wygładza włosy oraz skórę głowy. To dlatego olej cedrowy często stosuje się do produkcji odmładzających i regenerujących maseczek na włosy. Wzbogaca włosy o cenne składniki odżywcze. Olej cedrowy to również silny przeciwutleniacz, dlatego można nazwać go eliksirem młodości. Chroni włosy przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego i hamuje procesy starzenia się włosów, które dzięki temu dłużej utrzymują zdrowie.