Olej cedrowy – wybierz najlepszy i pokochaj jego działanie

Uważasz, że nie ma idealnego oleju do włosów? Idealna recepta na problemy ze skórą i włosami nie istnieje? To błąd, a najlepszym tego dowodem jest olej cedrowy. Pozyskuje się go z orzechów sosny syberyjskiej i wykorzystuje w medycynie oraz kosmetologii. Dowiedz się, jak działa olej cedrowy. Wybierz ten najlepszy.

olej-cedrowy.jpgOd jakiegoś czasu kobiet wcale nie trzeba przekonywać, że stosowanie naturalnych olejów na włosy jest bardzo korzystne. Siła, jaka tkwi w tłoczonych na zimno olejkach roślinnych, jest dużo większa niż w przypadku wielu gotowych produktów kosmetycznych. Zanim jednak sięgniesz po olej cedrowy z sosny syberyjskiej, dowiedz się o nim nieco więcej.

Olej cedrowy czy olejek cedrowy?

Bardzo często olej cedrowy jest mylony z olejkiem o tej samej nazwie. Trzeba wiedzieć, że są to dwa zupełnie inne produkty. Pozyskuje się je w odmienny sposób i wykorzystuje na różne sposoby. Niestety wiele osób nadal myli olej cedrowy z olejkiem.

Olejek cedrowy – eteryczny olejek, który pozyskuje się metodą destylacji igliwia, miękkiej żywicy i szyszek sosny syberyjskiej z pary wodnej. Nadaje się do inhalacji, masażu lub saun, bo ma właściwości aromaterapeutyczne.

Olej cedrowy – naturalny olej z orzechów sosny syberyjskie o silnych właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych. Ma bursztynowy kolor i dużo delikatniejszy aromat. Pozyskuje się go na kilka sposobów, od których zależy również intensywność działania oleju:

  • tłoczenie na zimno w drewnianej prasie,
  • oddzielanie oleju od podgrzewanych orzechów,
  • moczenie orzechów w mieszance chemicznej.

Jak łatwo się domyślić najlepsza metoda pozyskiwania to tłoczenie. To zimnotłoczony olej cedrowy ma najwięcej cennych składników aktywnych i może sto procent z nich przekazać naszej skórze i włosom. W procesie termicznego lub chemicznego pozyskiwania oleju w wyniku działania wysokich temperatur i różnych substancji olej cedrowy traci wiele cennych właściwości, jest dużo uboższy w składniki odżywcze i nie działa tak dobrze. Są to jednak dużo częściej stosowane metody, ponieważ są tańsze. Warto zwracać na to uwagę przy kupnie oleju cedrowego.

Jak działa olej cedrowy?

Właściwości oleju cedrowego cenione są zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. W tym drugim przypadku naturalny olej cedrowy dobrej jakości można stosować zamiennie dla kosmetyków pielęgnacyjnych. Odżywia, wzmacnia, uelastycznia, odmładza i ochrania przed czynnikami szkodliwymi skórę oraz włosy. Wykazuje działanie przeciwłojotokowe, przeciwzapalne i łagodzące. Eliminuje łupież, ogranicza nadmierne wypadanie włosów, przyspiesza ich porost. Widocznie poprawia kondycję i wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Wystarczy stosować olej cedrowy regularnie.